Spolupráce

Vytvořte si na zahradě „mini skatepark“: Jak na to?

Vytvořit si svůj vlastní mini skatepark zní jako naprosto parádní nápad. Pokud například v obci žádný skatepark není, nebo je příliš daleko, tak jde navíc o jedinou možnost, jak si denně užívat skateboardovou zábavu a nemuset u toho cestovat šílený vzdálenosti. Jak by ideální domácí skatepark měl vypadat?

Základem je dobrý podklad

Nevýhodou je, že na rozdíl od kol jsou koloběžky a skateboardy určeny jen na pevné povrchy. Takže bude potřeba vybudovat pevný povrch, na kterém se dá jezdit. Dá se například využít klasická zámková dlažba, jakýkoliv vybetonovaný plácek a pochopitelně není problém ani s dřevotřískou.

Povrch nemusí být naprosto dokonalý, rovný a bez chyb. Nesmí na něm být ale takové mezery nebo průrvy, které by hrozily nebezpečím propadu koleček do nerovností. Pokud jsou, tak je stačí například zasypat jemným štěrkem nebo pískem a dostatečně udusat. Ideální by bylo úplně zabetonování, ale není to nutný.

TIP: Vybavení na skateboard a další příslušenství najdete na online skateshopu Ambassadors.eu.

Skoky se dají jednoduše koupit

Základní skoky a překážky se dají jednoduše koupit a mají výhodu i v tom, že jsou přenosné. Můžete si tak udělat kdykoliv svůj mini skatepark například na parkovacím místě pro auto před domem a jakmile je potřeba znovu zaparkovat, celý skatepark je uklizený do dvou minut.

Skoky si jde ale také vytvořit

Ať už si chcete udělat jakýkoliv transfér, kicker nebo jiný druh překážky, většinou se dají také v pořádku vyrobit. Je to ale obtížné, protože potřebujete dostatek pevného dřeva a musíte dávat extrémní pozor hlavně na ukončení hřebíků. Při případném pádu by nedotlučené hlavičky nebo vyčuhující hroty hřebíků hrozily ošklivými tržnými ranami. Se spojovacími materiály ale rozhodně nešetřete, protože náraz do překážky bývá i v několikanásobku vaší váhy a překážka tak musí být pevná, aby spolehlivě vydržela.

Zdroj náhledových obrázků: unsplash.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button