Dům a zahradaRady a tipy

Staré žaluzie? Nevyhazujte je, vytvořte si z nich moderní dekoraci!

Sledujete své žaluzie a máte pocit, že jsou nudné a ne příliš dobré? Častokrát se na ně podíváte a říkáte si, proboha, chtělo by to něco jiného. Něco, co by jim dodalo šmrnc a moderní vzhled! Neustále se vám také všude motají šňůrky, lamely nebývají pevné a mnohdy se zlomí nebo nepříjemně ohnou. Má vůbec cenu nechávat žaluzie v oknech?

Jednoduchý trik

Můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik, který jsme pro vás objevili. Jde o jednoduchý návod, jak můžete své žaluzie upgradovat na vyšší level a dodat jim moderní, nový a originální vzhled. Tento návod je jednoduchý, pobavíte se u změny a popustíte také uzdu své fantazii. Stačí pár věcí, trocha kreativity a vytvoříte něco, co bude vskutku skvělé a moderní! Jak na to?

Co budete potřebovat:

žaluzie

  • Staré obyčejné žaluzie
  • Látka na čalounění (vzor podle vaší fantazie)
  • Nůžky
  • Kolíčky
  • Lepidlo

Jak na to:

Ze všeho nejdřív je dobré sundat žaluzie z oken a pořádně je otřít. Přeci jen se vám bude pracovat mnohem lépe, když budou žaluzie čisté a bez nánosu špíny a prachu. Jakmile tak učiníte, počkejte, až uschnou. Následně je položte na podlahu a za pomocí nůžek rozstříhejte. Tedy přesněji řečeno rozstříhejte takzvané žebříky ze šňůrek. Ty se nachází na obou stranách žaluzií a drží je hezky pohromadě.

žaluzie

Jakmile budete mít hotovo, žaluzie budou držet už jen s pomocí jedné šňůrky na obou bocích. Díky předchozímu kroku budete moci jednotlivé lamely od sebe jednoduše oddělit. Lépe tak vytvoříte prostor, který bude o šířce vaší pěsti.

žaluzie

 

Vezměte látku na čalouněné a rozprostřete jí na zem. Následně vezměte poupravené lamely, položte na připravenou látku. Po okrajích látku přehněte a k jednotlivým lamelám přilepte, aby pevně držely.

žaluzie

 

Pozor, lepidlo musí velmi dobře uschnout, proto dbejte na to, aby se během zasychání s lamelami nijak nepohybovalo. Jakmile zjistíte, že je lepidlo pořádně suché, poté s nimi můžete dále pracovat.

žaluzie

Jakmile je lepidlo pořádně suché, máte žaluzie hotové. Můžete je pověsit do oken a užívat si, jak skvělý nový vzhled vlastně mají. Díky různým motivům látky k čalounění můžete vybírat přesně takovou, která vám doladí a dotvoří interiér. Přikládáme také video, kde přesně uvidíte, jak postupovat!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button