Spolupráce

Špatné počasí nás v turistice nezastraší! Jen se líp oblečte

Podzim se sice nese ve znamení špatného počasí, ale ani to není překážka v tom, abychom nechodili na turistické výlety. Sice je turistika většinou letní aktivita, kdy je všude hezky a nikde není bláto, ale rozhodně se jí nevzdávejte ani během podzimu, kdy je sice bláto, ale pokud se dobře a vhodně obléknete a hlavně obujete, ani počasí nebude překážkou.

Turistika se hlavně letos stala velice oblíbenou a není se čemu divit, vždyť byla součástí každé české dovolené, a to letos hodně lidí zvolilo místo té klasické zahraniční dovolené raději tu českou. Letos lidi zkrátka omrzelo neustále ležet u bazénu a vyvalovat se na pláži, raději chtěli něco zažít. V tom je právě turistika tak krásná – vždy je jiná a vždy při ní zažijete a uvidíte naprosto něco jiného.

Když uplynul srpen, a září bylo poměrně deštivé, lidé si řekli, že nikam chodit nebudou, že turistika je už dávno v pase. Jenže není. Říjen totiž v sobě nese zatím poměrně hezké počasí. Sice je trochu deštivo, ale vydat se ještě na Lysou horu nebo na Javořinu určitě můžeme. Jenom se dobře oblečte.

Co na sebe?

Nezapomínejte, že byste se měli vrstvit jako cibule. To platí u každého outdoorového sportu. Neoblékejte si obyčejné bavlněné tričko, které nijak nepohltí pot, a na to šíleně tlustou mikinu, která vás sice možná zahřejte, ale pod níž budete zpocení jako šumické tele. Raději zvolte turistické oblečení, které se většinou skládá z funkčních kousků, které dokonale absorbují pot.

Oblékněte si proto funkční tričko a na to funkční mikinu, které jsou sice přiléhavé, ale udrží vaši tělesnou teplotu a opravdu absorbují dokonale pot. A taky nezapomínejte na boty! Ty jsou hlavně po dešti nutností v pevné a kvalitní podobě.

Myslete na pitný režim!

Nezapomínejte ale myslet na pitný režim. Během chladnějších ročních období nemusíte cítit takový pocit žízně, jako tomu bylo v létě, proto nezapomínejte pravidelně pít. Tělo potřebuje stejné množství tekutin, jako v těch teplejších ročních období.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button