Dům a zahradaRady a tipy

Jak si poradit s černou barvou v interiéru?

Je odvážná, dramatická a okouzlující. Černé zdivo může být to pravé i pro vás interiér, temná strana má ale také několik pravidel. Ve špatné barevné kombinace se z vašeho útulného domova může stát chladná jeskyně. Musíme také dbát na přísun tepla a uvědomit si, zda máme pro černou barvu správný podklad. Přes všechna tato fakta ale existuje spousta pozitiv tohoto odvážného odstínu. Nápadov pro vás má pár tipů, jak si s ním poradit!

Nebojte se velikosti!

Designéři radí: „Nenechte se zastrašit velikostí místnosti při použití černých odstínů!“ Hluboké barvy rozostřují okraje stěn a vytváří tak iluzi nekonečné a rozsáhlé místnosti. Nebojte se černé a zvolte k ní jednoduchý nábytek a bílé ložní prádlo: tato kombinace je dokonale harmonická!

Přidejte akcent

Pro odvážné jedince tu máme jeden tip: přidejte k černým zdem malované polštáře, barevné lampy anebo zářivé polštářky. Akcent je také cestu, jak svůj interiér zvětšit, neboť upoutaná pozornost na barevnější prvky.

Nízký strop?

Máte-li nízký strop a černé stěny, nezoufejte! Namalujte nábytek na stejnou barvu a a váš interiér se opticky zvětší všemi směry. Další variantou je umístit na strop zrcadla, to působí velice elegantně!

Začněte pomalu

Tmavé barvy mohou být pro někoho lákadlem, ale zároveň obavou. Můžete ji ale zkusit na menší místnosti. Například koupelna nebo šperkovnice mohou být vhodným začátkem právě pro vás!

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button