DárkyDům a zahrada

Rozjasněte svůj byt v zimě kvetoucími hrnkovými rostlinkami

V zimním, pro někoho nevlídném, počasí je každý květ malým zázrakem. Víte, které pokojové rostlinky vám budou zpříjemňovat zimní atmosféru svými květy?

Poinsettia – více asi známá pod názvem vánoční hvězda – klasika, která zřejmě nechybí v žádné domácnosti. Možná ale málokdo ví, že to, co tvoří nádhernou červenou hvězdici, nejsou květy, ale vlastně listy. Ty mohou být také zbarveny oranžově, zeleně, smetanově či bíle. Dokonce jsou i odrůdy mramorové.

Schlumbergera – vánoční kaktus je hybridní rostlinka vyskytující se v různých barvách – bílá, odstíny růžové, červená, fialková.

Kalanchoe – kolopejka je sukulentní rostlina s výrazně barevnými květy. Můžeme ji vidět v barvě červené, oranžové, žluté či růžové.

Africké fialky – můžeme vybírat z nepřeberného množství odrůd i barevných variací – jednobarevné, vícebarevné, jednoduché květy i ty plné.

Azalky – potřebují světlé či polostinné místo s nižší teplotou. Pokud budou v teple, brzy odkvetou.
Brambořík
– také nemá rád teplo, zato miluje dostatek světla. Se zálivkou opatrně.

Amarylis – hvězdník je známý svými nádhernými květy v podobě zvonů, které se vyskytují v barvách od bílé až po temně červenou. Květů bývá na jednom stvolu několik (3 – 6 podle odrůdy).

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button