Rady a tipy

Proč byste nikdy neměli krmit kachny chlebem?

Asi všichni jsme se již vydali na procházku se sáčkem chleba s úmyslem nakrmit jím hladové kachny. Vždyť co by to jinak bylo za procházku, kdybychom našim dětem neudělali radost a nezbavili se zároveň tvrdého chlebu…? Paradoxní ale je, že kachnám krmením spíše škodíte… věděli jste to?

Jeden z parků nedávno zveřejnil toto prohlášení a my jsme jej hned museli dostat i do vašich povědomí: „Děkujeme vám, že nekrmíte kachny pečivem. Pečivo kachnám dělá špatně, neboť neobsahuje pro nás správnou výživu, které je v zimě udržuje v teple. Hnijící chléb navíc znečišťuje vodu a způsobuje nepříjemný povrch řas, který zabíjí ryby a kachnám způsobuje četná onemocnění. Navíc hnijící voda zapáchá… „

Z tohoto prohlášení budete možná šokování, možná i smutní, protože každý z nás alespoň jednou kachny krmil. Takové byly ale reakce po celém světě… Nebojte se ale, důležité je, že jste byli informování včas – není zač!

Vraťme se ale na závěr k něčemu pozitivnímu: pokud byste chtěli naše okřídlené přátele přece jenom krmit, doporučujeme vám výživný oves, kukuřici anebo mražený hrášek – věřte nám, budou vám vděční!

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button