Cestování

Podzimní eurotrip? Tato města vás nadchnou

Chybí vám dovolená a léto vám letos doslova proteklo mezi prsty? Nemusíte se cestování vzdávat ani na podzim. A pokud dáte před mořem přednost nějakému hezkému evropskému městu, uděláte jen dobře. Na podzim se tyto metropole trochu vylidní, počasí bývá ideální k poklidnému brouzdání po městě a aspoň budete mít důvod se čas od času před zimou nebo deštěm schovat do nějaké pěkné restaurace nebo kavárny. Kam na podzim vyrazit a na co se můžete těšit?

Londýn

Londýn se může pro mnohé z nás zdát nepřístupný kvůli znovu nastolené povinnosti mít s sebou cestovní pas, ale to by vás nemělo zastavit. Občanka vám sice už stačit nebude, ale jinak se v podstatě nic nezměnilo. Z Prahy i Brna do Londýna létá řada přímých linek za velmi rozumné ceny. Pokud se obáváte nevlídného britského počasí, není to třeba. V Anglii totiž prší tak nějak pořád, takže deštník je určitě dobré si přibalit, na druhou stranu jde většinou jen o malé přeháňky, které by vás neměly nějak znechutit. Užijete si romantické vycházky po londýnských parcích se spadaným listím, pohled na Temži i Big Ben a vyhnete se davům turistů, které hlavní město Velké Británie opanují zejména v letních měsícíh.

Amsterdam

Amsterdam má naprosto jedinečnou architekturu s dokonalými říčními kanály, které nabízí skutečně dechberoucí podávanou v jakémkoliv ročním období. Když k tomu ještě přidáte romantickou barevnost podzimu, nedá se hlavnímu města Nizozemí odolat. Procházky uličkami v centru vás příjemně unaví, ale odpočinout si můžete třeba při plavbě na lodi po již zmíněných kanálech. Vynechat nesmíte ani populární sýrové trhy, památky nebo rušný noční život. A samozřejmě oblíbené květinové trhy, kde budete doslova zaplaveni barevnými květy.

Paříž

Zcela právem patří právě Paříž mezi nejromantičtější města světa. Zamilované páry se do města lásky vydávají především na jaře, kdy všechno kvete, ale Paříž má své kouzlo v jakémkoliv ročním období. Na podzim je navíc počasí přesně tak akorát na dlouhé procházky městem. Hlavní město je protkané barvami podzimu a bude jen lákat k odpočinku při výborné francouzské kávě a croissantu v některé s malinkých kaváren. Navíc je to i skvělá destinace pro milovníky umění, neboť zde můžete navštívit mnoho zajímavých muzeí a galerií.

Bruggy

Možná by vás tahle destinace ani nenapadla, ale buďte si jisti, že není o nic méně fascinující než známější města. Malebné město Bruggy leží přibližně 100 km od Bruselu a my vám garantujeme, že si jej zamilujete. Můžete se sem podívat v rámci výletu z hlavního města, ale jisté je, že se zde nebudete nudit ani více dní. Město bývá v noci nádherně nasvícené. A v podzimní atmosféře, kdy stromy hrají všemi barvami, se zde budete skutečně cítit trochu jako v pohádce.

Bern

I hlavní město Švýcarska má co nabídnout. Možná není tak známé jako Curych nebo Ženeva, ale v množství památek a zajímavých míst se jim zcela vyrovná. Staré město je nádherné a nezapře svůj středověký charakter. Zaujme vás dlážděnými ulicemi, které jsou doslova poseté kavárnami, restauracemi a útulnými podniky, kde se snadno ukryjete před podzimními rozmary počasí. Podobně jako i jiná švýcarská města, Bern je plný zeleně, která se na podzim krásně zabarví, což ještě více vyvolává dojem pohádkově barevného města, které má styl a šarm.

Proč tedy trávit smutný podzim v práci? Pár dní dovolené snad ještě každý sežene a odpočinek v evropských metropolích za to rozhodně stojí.

ZDROJ: https://www.europeanbestdestinations.com/best-of-europe/best-european-destinations-to-visit-in-autumn/

ZDROJ obrázku: Fotografie od uživatele alleksana ze služby Pexels

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button