Spolupráce

Nová terasa ze dřeva je tou nejlepší volbou pro pohodlný odpočinek na zahradě

Chcete vylepšit svoje bydlení, aby se vám v létě doma lépe odpočívalo a trávil čas s přáteli? Nejlepším řešením může být nová terasa. Přistavět k rodinnému domu terasu přitom můžete zvládnout i sami, ale je třeba vědět jak na to a také pořídit vhodný materiál. Než se pustíte do stavby, je nutné rozmyslet si velikost, materiály i to, jak plánujete terasu využívat. Jakmile budete mít jasno, je možné pustit se do budování. Nejlepším partnerem pro výstavbu vaší terasy je Gardina.cz, kde najdete nejen potřebný materiál, ale hlavně cenné rady.

Na co nezapomenout?

Předtím než začnete kopat do země, je potřeba mít vypracovanou přesnou dokumentaci. Musíte počítat také s tím, že při některých projektech bude třeba informovat příslušný stavební úřad. Konkrétní podmínky si proto raději vždy ověřte, abyste kvůli nové terase neměli potíže.

Co budete potřebovat?

Na samotnou stavbu se budou hodit terasové hranoly, prkna a nerezové vruty. Většinou se volí ve stejném druhu dřeva, aby se zamezilo odlišnému stárnutí materiálu. Stejné dřevo bude podléhat povětrnostním podmínkám podobně rychle a nestane se, že se vám jedna část terasy začne rozpadat pod rukama, zatímco ta druhá bude jako nová.

Vybírejte především tvrdé a odolné dřevo – ideální může být například modřín. Velkou výhodou je také to, pokud má dřevo málo suků a neakumuluje teplo. V létě, kdy budete chtít na terase odpočívat, tuhle vlastnost hodně oceníte.

Distanční podložky a rektifikační terče

Jedná se o velké pomocníky, kteří vám usnadní práci a zajistí dlouhou životnost celé terasy. Distanční podložky dokážou efektivně chránit dřevo především tam, kde se snadno a dobře drží vlhkost. Díky ventilaci vytváří prostor, ve kterém může navlhlé dřevo rychle vysychat a nehrozí jeho znehodnocení nebo vznik plísní. Rektifikační terče pomohou, pokud nemáte pod terasou rovný podklad. Využijete je na místech, kde je třeba srovnat sklon plochy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button