Spolupráce

Nedostatek úložných prostor vyřeší šatna

Mnoho majitelů bytů doslova bojuje s jedním velkým nedostatkem. A tím je zoufale málo úložných prostor. Zejména pro uložení oblečení a jeho přehledné uspořádání je snem mnoha z nás šatna. Pokud máte dům, pak pro ni najdete místo jistě snáz. 

  • Dá se ale tento problém vyřešit i v bytě? 

Bytoví architekti většinou problém s úložnými prostory řeší pomocí vestavěných skříní. To ale neznamená, že by se ve standardním bytě nenašlo místo na zbudování praktické šatny. Bude to sice trochu nákladnější a náročnější, ale jistě to bude stát ve finále za to. Pokud máte volnou místnost, máte vyhráno. Ale i v případě, že jsou všechny využité, neztrácejte naději. 

  • Je možné z některé místnosti trochu ubrat? 
  • A to ideálně prostor s oknem? 

Pak už máte správně nakročeno ke zbudování šatny. Dispozičně by měla být šatna řešena tak, aby měla úložné systémy na obou protilehlých stranách. Nesmí být také příliš stísněná. Je nutné, aby bylo možné ustoupit od úložných systémů alespoň o jeden krok zpět. Jinak nebudete mít dostatečný přehled o obsahu úložných prostor.

Investice do zbudování šatny je investicí do vaší pohody

Jednou z otázek budou náklady na stavební úpravy. Jestliže nejste nároční, pak to může vyřešit pár tisíc. Luxusnější vybavení bude pochopitelně finančně náročnější. Půjčka nebo hypotéka vám poskytne dostatek financí a vy si konečně přebudujete svojí nemovitost podle svých představ. A když použijete některý ze srovnávačů půjček, ušetříte. 

  • Při výběru skříní a dalších úložných prostor je zapotřebí využít každého koutu. 
  • Vybírejte tedy podle specifických nároků dané místnosti. 

Zkosené tvary nebo atypická zákoutí budou sice při výběru vhodného nábytku situaci trochu komplikovat, ale řešení se jistě najde. Nábytek si můžete nechat vyrobit na míru. Budete tak mít jistotu, že bude využitý skutečně každý prostor. A to bylo přeci vaším cílem. Zakomponovat si komfort do vašeho domova. 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button