Rady a tipy

Jeden citron za den a bolest kloubů zmizela. Tento babský recept je neskutečný!

Citron patří k tradiční medicíně mnoha zemí a to i při léčbě nemocí pohybového aparátu. Jeho šťáva pomáhá bojovat proti artritidě, revmatismu a artróze. Pokud se zoufale snažíte najít cenově dostupný a efektivní způsob léčby, tato možnost je právě pro vás!

Revmatismus

Citron je nasycený vitaminy A, B1 a B2, P a C, jakož i kyselinou citrónovou. Tyto komponenty mají posilující a protizánětlivé vlastnosti. Připravte si alkoholovou tinkturu z citronové kůry.

Potřebujete na to kůru z 5 citronů a 500 ml vodky. Nejdříve si citrón očistěte od kůry, kterou následně pomelete a zalijete vodkou. Nechte louhovat 2 dny. Bolestivé klouby si každý večer potírejte a zabalte do teplé, bavlněné tkaniny.

Artritida

Zbavit se nemoci pouze použitím citronu nebude fungovat, ale může sloužit jako vynikající podpora. Doporučujeme použít citrónovou šťávu nebo tinkturu z citronové kůry.

Rozřízněte si jeden citron a vymačkejte z něho šťávu. Potírejte ní klouby 2x denně a nehýbejte se, dokud zcela nevyschne.

V případě, že nemáte čas na tinkturu, udělejte si z citronové kůry čaj. Nalijte do hrnce 1 litr vody a přidejte šťávu a kůru z 2 citronů. Vařte to 15 minut, když čaj trochu vychladne, oslaďte ho medem a pijte.

Artróza

Citron pomáhá i při uvolňování bolesti a zvyšování pohyblivosti kloubů.

Smíchejte si 4 lžičky rozrazily lékařské, 2 lžičky kořen lopuchu, 12 PL citronové šťávy, 6 ČL violky trojbarevné a 400 ml vody. Vše, kromě citronové šťávy, povařte 10 minut a po uplynutí času nechte louhovat 12 hodin. Odvar přeceďte a přidejte citrónovou šťávu. Konzumujte ho po jídle, 125 ml 4x denně.

Jsme zvyklí z citrónu odstraňovat jeho kůru, ale asi polovina živin se nachází právě v ní. Už týden po této léčbě pocítíte rozdíly. Vyzkoušejte to a řekněte o tom i vašim přátelům, kteří trpí onemocněními pohybového aparátu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button