Dům a zahradaRady a tipy

Jak vyčistit skleněnou desku s pomocí přírodních přísad?

Také se vám zdá, že varná deska už není tak čistá a krásně lesklá, jako když jste si jí přinesli z obchodu? V obchodech najdete spoustu produktů a čisticích prostředků, které pomáhají odstranit nečistoty, mastnotu a zaschlé skvrny. Vyzkoušejte proto raději sílu přírody a přírodních pomocníků. Příroda pomůže, odstraní všechny nečistoty a kromě toho čištění nebude finančně nákladné jako s komerčními prostředky.

Důležitá je prevence

Po každém vaření či jen ohřívání varnou desku otřete a zbavte jí nečistot. To hodně pomáhá a předejdete tak nutnosti velkého zásahu a úklidu. Nicméně když vaříte několik jídel nebo čekáte, až bude varná deska studená, fleky a mastnota ráda schne a tím pádem se odstraňuje daleko hůř. Není to však nemožné, s pomocí přírody na skvrny a mastnotu vyzrajete během pár chvil! Jak vyčistit varnou plochu?

Co budete potřebovat:

  • Bílý ocet
  • Jedlá soda

Jak postupovat:

Namísto drahých produktů sáhněte po jedlé sodě a bílém octu. To jsou věci, které má doma ve spíži snad každý. Kombinace těchto dvou přírodních produktů bude mít za cíl mírné pěnění, ale věřte tomu, je to účinná kombinace, která stojí pár korun a vyplatí se vám!

Ocet je levný a vždycky po ruce, namočte do něj tedy hadřík či papírovou utěrku a otřete všechny hořáky. Zbavíte se tak povrchové nečistoty a také povrch krásně odmastíte, bez nutnosti drahých prostředků, které ne vždycky mají takový účinek.

Celý povrch posypte jedlou sodou. Jde o skvělý přírodní čisticí prostředek. Tato alkalická hmota pomáhá rozbít a narušit špínu, různé zaschlé skvrny i díky abrazivitě. A co víc, nepoškodí sklo či jiné povrchy.

Naplňte kbelík horkou vodou, položte do ní osušku či utěrku a nechejte chvíli nasáknout. Vyždímejte ručník a umístěte jej na varnou desku tak, aby zakrývala celý její povrch. Můžete použít také dva menší ručníky. Utěrku nechejte působit asi patnáct minut. Uvolní se všechny ztvrdlé skvrny.

Pokud jsou některé skvrny odolnější, s pomocí utěrky je odstraňte. Nyní musíte odstranit všechnu jedlou sodu. Čistěte, dokud na varné desce nezůstane žádná jedlá soda a povrch bude krásně čistý.

Celý proces dokončete a sporák otřete hadříkem navlhčeným v octu. Varná plocha se bude krásně lesknout!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button