Rady a tipy

Jak si vyrobit vlastní akvarelové barvy?

Malování barvami je specifické, namáčení štětce do vody, temperových, akvarelových nebo vodových barev a poté tahy štětcem po papíru. To baví každé dítě!

Když dojdou barvy

Děti si rády hrají, malují a kreslí. Jenže, co když najednou dojdou barvy a vaše děti potřebují malovat? Pak není nic jednoduššího, než si vyrobit doma nové. Popřípadě nechcete utrácet za barvy či se chcete kreativně vyřádit spolu se svými dětmi, pak vyzkoušejte výrobu vlastní barviček. Děti si jich budou víc vážit a kreativně se vyřádí! Jak si je vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • 4 polévkové lžíce jedlé sody
  • 4 polévkové lžíce kukuřičného škrobu
  • 4 polévkové lžíce bílého octa
  • 1/2 čajové lžičky kukuřičného sirupu
  • Potravinářské barvivo
  • Paletka na barvy

Jak postupovat:

Začněte smícháním jedlé sody a kukuřičného škrobu. Vezměte misku a vše v ní smíchejte. Následně přidejte ocet a ihned promíchejte. Jedlá soda a ocet spolu interagují. Přidejte kukuřičný sirup a opět promíchejte. Míchejte do hladka, aby směs byla krásně hladká a nebyly v ní žádné hrudky.

Právě vzniklou směs rozdělte do malých misek nebo paletky na barvy. Podle toho, kolik barev chcete vytvořit. Do každé jedné misky přidejte potravinářské barvivo. Pro děti je tento krok takové kouzlo, protože si namícháte vlastní barvu. Kromě paletky na barvy můžete použít také tvořítko na led.

Nyní přichází na řadu čekání, pro děti možná až nekonečné. Pár dní musíte nechat ztvrdnout barvy. Jakmile je hotovo, pak můžete začít vlastní barvy používat a děti s nimi mohou kreslit podle libosti a užít si tak spoustu zábavy.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button