Spolupráce

Fotopast pro zachycení zvěře

Jak již samotný název napovídá, fotopast slouží k pořízení fotografie. Jedná se o speciální druh digitálního fotoaparátu, který pořídí záznam v momentě, kdy pohybové čidlo zaznamená změnu v okolí.

Velkou výhodou moderní fotopasti je schopnost pořídit kvalitní fotografii i za špatných světelných podmínek. Fotopast je totiž vybavena neviditelným bleskem, který je složen z LED diod. Ty jsou lidskému oku neviditelné, takže blesk z diod nevyplaší zvěř ani další nezvané návštěvníky.

Z výše uvedených důvodů jsou fotopasti velmi často vyhledávány myslivci, ochránci přírody nebo biology, kteří ji používají pro sledování divoké zvěře v jejím přirozeném prostředí.

Vybíráme si fotopast pro soukromé účely

Fotopast si můžete pořídit pro soukromé účely i vy. Sledování divoké zvěře však vyžaduje jeden podstatný risk – nechat fotopast na místě bez dozoru. Zařízení nepatří mezi nejlevnější, přesto pořizovací cena není vysoká. Průměrná cena za kvalitní zařízení se pohybuje kolem 5000 Kč. Za tuto cenu získáte zařízení, které bude disponovat minimálně s rozlišením 5 megapixelů. Pokud vám možnosti dovolí, můžete si pořídit profesionální fotopast, která umí pořizovat i video záznam ve Full HD rozlišení.

Kromě kvality snímacího zařízení je i velmi důležitá velikost fotopasti. Ta by neměla být větší, než
krabice od bot. Čím menší, tím lepší. Velikost je důležitá pro umístění fotopasti. Pro maximální krytí v přírodě je fotopast maskována.

Dalším důležitým bodem, který je třeba promyslet si, je to zda bude fotopast fungovat i během noci. Pokud ano, vyhněte se modelu s klasickým bleskem a vyberte si ten, jenž disponuje neviditelným blesk, který jsme zmínili výše. Tento neviditelný přísvit oceníte i v případě, že využijete fotopast pro ochranu majetku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button