Spolupráce

Dokonalé novinky na lov dravců Savage Gear

Jako každý rok na podzim se s velkým očekáváním těšíme na novinky výrobců rybářských potřeb, které nás čekají pro následující rok. Pro přívlačové nadšence je to vždy období sledování na co vše se můžou těšit. Savage Gear je jedním z nejoblíbenějších výrobců přívlačového vybavení, které se vyznačuje velmi kvalitním zbožím, a nástrahy vypadají velmi realisticky. A v letošním roce tomu není jinak, Savage Gear opět neváhal a přinesl do světa přívlače spoustu novinek a některé z nich můžeme otestovat ještě v letošním roce.

Představení novinek

V roce 2021 od Savage Gearu můžeme očekávat zcela nové pruty, které nesou jméno SG4. SG4 mají opravdu velmi povedený design v matné zelené barvě s černými doplňky. Eva rukojeť je také v tmavě zelené barvě. A co nás bude zajímat asi nejvíc je, že tyto přívlačové pruty se vyrábí v provedeních snad pro každého fanouška vláčení. Můžeme se těšit na jerkové speciály, speciály na velké nástrahy, crankové nástrahy, speciály pro vyznavače vertikální nebo ultralehké přívlače či baitcastové pruty. Ale nepřehlížejme i univerzální pruty, se kterými se naučí i naprostý začátečník.

Další novinkou z řady přívlačových prutů je série SG2, která střídá předešlý model MPP2. Vzhledově jsou si pruty s předešlým modelem docela podobné. Tmavý blank s bíle barevnými doplňky, které vystřídaly oranžové doplňky u MPP2. Těšit se můžeme také na pruty pro širokou škálu přívlačových technik. Kdo poznal kouzlo prutů MPP2, tak věřte, že tento prut je ještě lepší a bude sloužit, jak potřebujete.

Nástrahy Savage Gear jako živé

Nyní už se dostáváme ke zboží, které asi nejvíce očekávané a to jsou nástrahy. Nástrahy Savage Gear mají za roky vývoje neskutečně živý design, vychytaný chod a hlavně mají na svém kontu nespočet kapitálních úlovků.

Začněme třeba u woblerů, které jsou pro rok 2021 nachystány a již nyní se dají koupit.

Co můžeme očekávat od tvrdých nástrah? 

Wobler Savage Gear Gravity Crank MR, to je naprosté “dělo” pro prohledávání vody. Díky Long Cast systému se zabudovaným magnetem nahodíte opravdu daleko i přes menší váhu woblerů. Agresivní chod a živé barvy z tohoto wobleru činí zbraň na dravce. Vyrábí se ve dvou velikostech 5,8cm a 7,3cm. Nejspíše v nabídce vystřídá velmi oblíbeného Crucian Cranka, což nás trošku mrzí, ale vývoj a nové potřeby rybářů prostě nezastavíme a musíme se posouvat dál.

Pro vyznavače lehčí přívlače se do výroby dostal i wobler 3D Goby Crank, kterého již na pultech můžete vídat delší dobu. Jejich mladší verze má však menší lopatku, pro menší ponor a nyní lze s tímto woblerem chytat i na mělčích místech bez rizika váznutí. Skvělá zbraň na pstruhy, okouny, boleny.

Dalším woblerem z dílny Savage Gearu je Gravity Twitch SR. Tento model nemá žádného předchůdce, a tak se můžeme těšit z něčeho úplně nového. Tento wobler je také vybaven Long Cast systémem pro dlouhé náhozy a jeho chod při twitchování si zamilujete. Prudké úhyby do stran a různé překlápění, ale díky vyvážení se wobler vždy vrátí do přirozené polohy. Neskutečné detaily a chod téhle nástraze předurčují velké úspěchy.

Z tvrdých nástrah se ještě můžeme těšit na vychytaný Fat Tail Spin. Těžké kovové tělo nástrahy doplněné o rotující plíšek místo ocásku dokáže při nalezení hejna okounů spustit doslova peklo. Různé variace této nástrahy najdete i u jiných výrobců, ale přijde mi, že tato nástraha dostala od přívlačového guru Madse Grosella do vínku nějaké know-how navíc a funguje opravdu skvěle.

Limitované edice nesmí chybět!

Savage Gear jednou za čas také vypustí do světa nějakou tu limitovanou edici. U tohoto wobleru, ale doufáme, že nebude pouze limitkou, ale zařadí se do katalogu SG. Tenhle wobler nese název 3D Smelt Twitch ’n’ Roll. Je vyroben ve dvou verzích, a to SR a MR, což znamená hloubku ponoru. Verze SR jde od 0,5m – 1,2m a verze MR od 1,5 – 3m, takže ať už lovíte na řece nebo na přehradě, každý si přijde na své. Parádní roll akce napodobující raněnou rybu vzbuzuje u dravců velkou pozornost a když k tomu přidáte pár cuknutí špičkou prutu, aby se wobler roztwitchoval, už Vám žádný dravec neunikne.

Super živé gumové nástrahy 

Poslední novinkou od Savage Gear, kterou dnes prozradíme a na kterou se můžete těšit snad ještě v listopadu, jsou nové gumové nástrahy Craft Cannibal Paddletail. Přepracovaná klasika Cannibal Shad se super živými, do puntíku propracovanými detaily. Barvy, které dokonale imitují živé rybky, klasicky otevřená čelist pro perfektní nastražení hlavičky a ručně vyladěný můstek ocásku, který povznesl chod této gumy na jinou úroveň. To přesně vystihuje nové Craft Cannibalky, na které už se nemůžeme dočkat.

Pro dnešek jsme již představili dost a zbytek si necháme na příště. Novinky, které jsou již dostupné, určitě vyzkoušejte ještě před koncem sezóny. Ta příští přívlačová sezóna je totiž ještě pěkně daleko a tohle prostě musíte zkusit.

Miloš Mlodzik – Hladovaryba.cz

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button