Krása a módaZdraví

5 nepostradatelných tipů pro hladkou a zářivou pleť

Make-up je skvělým pomocníkem, někdy je ale třeba začít u jádra problému. Bez zdravé pleti to prostě nikdy nebude ono – zkuste tedy začít s ní! A pokud nevíte, jak, tak pro vás máme pět nezbytných typů, bez kterých to opravdu nepůjde. Užijte si článek a doufáme, že vám bude užitečným!

Vyvarujte se mytí příliš teplou anebo příliš studenou vodou

Voda příliš teplá anebo příliš studená nebude pro vaše pleť nikdy to pravé ořechové. Studená voda činí vaši kůži zranitelná a příliš teplá ji zase dokáže pěkně vysušit. Zvolte zlatou střední cestu a myjte se vodou mírně horkou – to bude váš základ.

Vynechte příliš pěnivé produkty

Na umytí vašeho obličeje byla a vždy bude nejlepší čistá voda. V některých čistících prostředcích jsou totiž látky vysoce škodlivé pro naši pokožku a jsou to zejména ty bublinaté. Pokud už po nějakém takovém prostředku ale nekompromisně toužíte, použijte pleťové mléko anebo minerální vodu.

Nezapomeňte na opalovací krém

Opalovací krém byste měla mít vždy po ruce – ať už je vaše pleť jemná a citlivá anebo ne. Díky opalovacímu krému snižujete škodlivé účinky ultrafialového záření, které tvoří vrásky anebo nevzhledné skvrny a to je pádný důvod, že? Blíží se tepla, tak pozor na to!

Nezapomeňte na rty

Suché a popraskané rty prostě nejsou dobré. Hydratační balzám anebo jelení lůj jsou jistotou, která se vám vejde do kabelky, ale i do malé kapsičky!

Nespěte celým obličejem v polštáři

Je nám jasné, že každý z nás se rád zaboří do teplého polštáře, měli byste ale alespoň nějakou část obličeje nechat volně dýchat. V opačném případě se naše pokožka dusí a tvoří se vrásky…

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button