Dům a zahradaRady a tipy

Ucpaný odtok? S tímto receptem jej snadno uvolníte!

Také se vám už někdy stalo, že odtok neodtéká tak, jak by měl? Voda neodtéká rychle, hromadí se v umyvadle a chvíli to trvá, než se dostane úplně pryč. Když se nějaký takový problém objeví, pak jdete do obchodu a pořídíte si, mnohdy drahé, produkty, které slibují rychlé a chemické čištění.

Vyčištění kanalizace s domácími prostředky

Nemusíte si kupovat drahé produkty, které obsahují spoustu chemických látek a ničí tak životní prostředí. Máte-li ucpaný odtok a nevíte pořádně, jak na to, tak vyzkoušejte tento jednoduchý recept. S ním ušetříte spoustu peněz, které byste jinak platili za nejrůznější výrobky nebo za práci instalatéra.

S pomocí této přírodní metody se váš odtok pořádně pročistí. Stačí vám k tomu jen dvě ingredience a ty povětšinou najdete u sebe ve spíži. Následně přidáte vodu, necháte působit a máte hotovo. Chcete vyzkoušet tento způsob? Přinášíme vám návod, jak na to!

Jak si jednoduše vyčistit odpad?

Co budete potřebovat:

  • 2 šálky jedlé sody
  • 4 šálky vařící vody
  • 1 šálek octa

Jak postupovat:

Do ucpaného odtoku přidejte jeden šálek jedlé sody a zalijte vroucí vodou. Nechejte několik minut působit. V jednom šálku octa smíchejte zbytek jedlé sody a po několika minutách přidejte do odtoku. Následně přikryjte odtok špuntem a nechejte působit asi deset minut.

Během tohoto procesu se budou vytvářet bubliny a pěna, směs může šumět, což znamená, že jedlá soda reaguje s octem a čistí odtok. Když se dostává jedlá soda do kontaktu s octem, vytváří tyto šumivé reakce. Ty pomáhají uvolňovat potrubí. Když se smíchá roztok s vroucí vodou, rozpouští se tuky a další nečistoty, které také mohou být příčinou ucpaného odtoku.

Vyzkoušejte tento jednoduchý, rychlý a levný způsob čištění odtoku. Skvěle funguje!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button