DárkyKrása a módaRady a tipy

Jak si vyrobit DIY krabičku na šperky?

Milujete bižuterii a šperky obecně? Čas od času si nějaký ten kousek pořídíte. Když už jich několik máte, obvykle přemýšlíte, kam s nimi. Kam je uložit? Šperkovnice jsou mnohdy objemné, velké a často jsou drahé. Vy chcete něco menšího a za minimální náklady. Napadlo vás, že si můžete krabičku na šperky vyrobit v pohodlí domova?

Hand made box na šperky

DIY projekty jsou v dnešní době velmi moderní, každý, kdo je alespoň trošku zručný, si už něco vyráběl. Od svíček, přes pečené čaje, podtácky až po boxy na šperky. Jde o kousky, které jsou moderní, jednoduché na výrobu a také praktické, protože velmi dobře poslouží k uskladňování všeho, co potřebujete.

Nedávno jsme narazili na tento jednoduchý návod! Roztomilá a na první pohled velmi krásná krabička na šperky je moderní, originální a praktická. Můžete jí využít také jako dárkovou krabičku, můžete v ní darovat cokoliv svému okolí. Vyrobte si tuto jednoduchou krabičku na šperky s naším návodem.

Co budete potřebovat:

  • Role lepicí pásky (vnitřek lepicí pásky, který většinou bývá z kartonu)
  • Nůžky
  • Tavná pistole
  • Tužka
  • Dekorativní materiál (pytlovina, krajka)
  • Perličky
  • Barevný papír
  • Dekorace (růže, květina a podobně)
  • Motouz
  • Lepenka

Jak postupovat:

Připravte si roličku od lepicí pásky. Musí být prázdná. Vezměte roličku a pomocí tužky předkreslete dvě kolečka na lepenku a jedno na barevný papír.

Vezměte nůžky a pečlivě vystřihněte podklady pro box na šperky. Vystřihněte také podklad z barevného papíru a zatím odložte bokem, budete jí potřebovat později. Na jeden podklad z lepenky naneste lepidlo z lepicí pistole a přiložte roličku z lepicí pásky.

Do takto připraveného boxu vložte barevný papír, jako podklad pro krabičku. Je nutno rozměr upravit podle velikosti krabičky. Následně na dno dejte lepicí pásku a barevný papír přilepte.

Na vnější stranu boxu nalepte dekorativní materiál, pytlovinu nebo krajku, podle vašeho vlastního uvážení. Díky němu zakryjete nevzhledný vzhled roličky lepicí pásky a doladíte právě vznikající krabičku.

Vezměte druhý kousek vystřihnuté lepenky a s pomocí motouzu jí celou vydekorujte. Doprostřed naneste trošku lepidla z lepicí pistole a motouz, který budete pomaličku postupně omotávat tak, jako na videu. Vždycky je nutno použít lepidlo, aby vše dobře drželo. A máte hotovo víko šperkovničky.

Víko můžete ještě doladit a to s pomocí perliček nebo dekorativní květiny. Je to jenom na vás a na vaší fantazii.

Máte-li víko hotovo, pak už stačí jen položit na krabičku a máte hotovou šperkovničku! Nyní do ní vložte své šperky nebo dáreček, kterým chcete potěšit své okolí či své blízké.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button