DárkyKrása a módaRady a tipy

Jak si vyrobit DIY krabičku na šperky?

Milujete bižuterii a šperky obecně? Čas od času si nějaký ten kousek pořídíte. Když už jich několik máte, obvykle přemýšlíte, kam s nimi. Kam je uložit? Šperkovnice jsou mnohdy objemné, velké a často jsou drahé. Vy chcete něco menšího a za minimální náklady. Napadlo vás, že si můžete krabičku na šperky vyrobit v pohodlí domova?

Hand made box na šperky

DIY projekty jsou v dnešní době velmi moderní, každý, kdo je alespoň trošku zručný, si už něco vyráběl. Od svíček, přes pečené čaje, podtácky až po boxy na šperky. Jde o kousky, které jsou moderní, jednoduché na výrobu a také praktické, protože velmi dobře poslouží k uskladňování všeho, co potřebujete.

Nedávno jsme narazili na tento jednoduchý návod! Roztomilá a na první pohled velmi krásná krabička na šperky je moderní, originální a praktická. Můžete jí využít také jako dárkovou krabičku, můžete v ní darovat cokoliv svému okolí. Vyrobte si tuto jednoduchou krabičku na šperky s naším návodem.

Co budete potřebovat:

  • Role lepicí pásky (vnitřek lepicí pásky, který většinou bývá z kartonu)
  • Nůžky
  • Tavná pistole
  • Tužka
  • Dekorativní materiál (pytlovina, krajka)
  • Perličky
  • Barevný papír
  • Dekorace (růže, květina a podobně)
  • Motouz
  • Lepenka

Jak postupovat:

Připravte si roličku od lepicí pásky. Musí být prázdná. Vezměte roličku a pomocí tužky předkreslete dvě kolečka na lepenku a jedno na barevný papír.

Vezměte nůžky a pečlivě vystřihněte podklady pro box na šperky. Vystřihněte také podklad z barevného papíru a zatím odložte bokem, budete jí potřebovat později. Na jeden podklad z lepenky naneste lepidlo z lepicí pistole a přiložte roličku z lepicí pásky.

Do takto připraveného boxu vložte barevný papír, jako podklad pro krabičku. Je nutno rozměr upravit podle velikosti krabičky. Následně na dno dejte lepicí pásku a barevný papír přilepte.

Na vnější stranu boxu nalepte dekorativní materiál, pytlovinu nebo krajku, podle vašeho vlastního uvážení. Díky němu zakryjete nevzhledný vzhled roličky lepicí pásky a doladíte právě vznikající krabičku.

Vezměte druhý kousek vystřihnuté lepenky a s pomocí motouzu jí celou vydekorujte. Doprostřed naneste trošku lepidla z lepicí pistole a motouz, který budete pomaličku postupně omotávat tak, jako na videu. Vždycky je nutno použít lepidlo, aby vše dobře drželo. A máte hotovo víko šperkovničky.

Víko můžete ještě doladit a to s pomocí perliček nebo dekorativní květiny. Je to jenom na vás a na vaší fantazii.

Máte-li víko hotovo, pak už stačí jen položit na krabičku a máte hotovou šperkovničku! Nyní do ní vložte své šperky nebo dáreček, kterým chcete potěšit své okolí či své blízké.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button