DezertyRecepty

Recept na snadné čokoládové sušenky

Také milujete čokoládové sušenky? V obchodě vždy vybíráte ty, ve kterých je nejvíc čokoládových kousků. Milujete je, ke svačině, ke sklenici mléka nebo odpoledne ke kávě. V práci si také dáte jistě velmi rádi jednu nebo dvě sušenky, potřebujete si přeci obalit nervy, nebo ne? Chtělo by to však nějaký recept, abyste mohli sušenky péct i doma a jen je neustále nekupovali.

Lahoda s kousky čokolády

Čokoládové sušenky jsou oblíbené snad u všech. Milují je ženy, muži, dospělí i děti. Některé recepty jsou však velmi složité a zdlouhavé. A vy přitom tak neradi stojíte v kuchyni. Máte rádi rychlé recepty, které máte hotové za pár minut a pak už si jen na nich pochutnat. Tento recept je přesně takový. Připravíte jej za půl hodinky a už si můžete užít jejich výbornou chuť.

Můžete je přibalit dětem ke svačině, brát je na pikniky, do školy, na večírky, posezení u kávy nebo jako občerstvení na výlety. Jsou skladné, jednoduše je vložíte kamkoliv budete chtít a je hotovo! Připravte si i vy tyto skvělé a výborné sušenky. Z jedné dávky připravíte zhruba dvacet stejně velkých sušenek.

Můžete použít klasickou mléčnou čokoládu nebo hořkou čokoládu. Ideální jsou čokoládové chipsy, které jsou už rovnou nasekány na malé kousíčky. Pak už stačí jen máslo, vanilkový prášek a další ingredience a máte hotovo. Jak si připravit tento recept?

Co budete potřebovat:

  • 160g změklého másla
  • 1 a 2/3 šálku cukru
  • 2 vejce
  • 3 šálky mouky
  • Špetka soli
  • ½ lžičky prášku do pečiva
  • ½ lžičky jedlé sody
  • 200g hořké nebo mléčné čokolády, popřípadě čokoládové chipsy
  • Špetka vanilkového prášku

Jak postupovat:

Vezměte elektrický mixér s lopatkovým nástavcem. Do misky dejte máslo a smíchejte jej spolu s cukrem až do světle načechrané pěny. Přidejte jedno vejce po druhém a pokračujte v míchání. Smíchejte mouku s vanilkovým práškem, solí, práškem do pečiva a jedlou sodou.

Smíchejte sypkou směs s máslovou směsí a vytvořte těsto. Těsto smíchejte s čokoládou nebo čokoládovými chipsy a máte hotovo.

Použijte menší lžičku nebo dávkovač na zmrzlinu a tvořte menší kuličky, které položte na plech. Umístěte na plech, cca dva centimetry od sebe. Dejte do vyhřáté trouby a pečte při teplotě 180 stupňů po dobu 15 minut. Nechejte před podáváním vychladnout.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button