Rady a tipyZdraví

Návyky, které zrychlí váš metabolismus

Chcete zhubnout, zlepšit své zdraví anebo se prostě zbavit únavy? Tak to byste si měli v první řadě zrychlit svůj metabolismus! Z důsledku pomalého metabolismu jsme zpomalení, unavení, nevýkonní a zadržujeme zbytečně moc vody. My pro vás máme pár návyků, díky kterým svůj metabolismus doslova nakopne a díky kterým se budete cítit lépe. Začněte ještě dnes!

Nevynechávejte sacharidy

Nenechte se zblbnout dietami, které nabádají k vynechávání sacharidů! Abyste mohli řádně syntetizovat serotonin, tak budete nějaké ty sacharidy skutečně potřebovat – jinak budete podráždění a to vašemu hubnutí nikterak neprospěje.

Brzké vstávání

I sluneční světlo má blahodárný vliv na náš metabolismus! Ranní slunce pomáhá našemu tělo regulovat biologické procesy, které jsou důležité pro naši spotřebu energie. Vstávejte dříve a uvidíte, že energie se dostaví brzy!

Používejte jodizovanou sůl

Dejte přednost staré dobré jodizované soli před solí mořskou – dostatek jódu je důležitý pro správný chod štítné žlázy, která má významný vliv na funkce našeho metabolismu.

Udržujte si svou hladinu železa

Nedostatek železa způsobuje ochabnutí svalů, změny nálad a celkově vás dovede pěkně zpomalit. Zajistěte si pravidelný přísun masa, čerstvých ryb a zeleniny a buďte produktivní!

Nestresujte se!

Věděli jste, že většina problémů metabolismu má co dělat se stresem? Ve stresu se zpomaluje naše štítná žláza, což může vést k nárůstu tělesné hmotnosti a celkového zpomalení našeho těla. Zkuste se stresovat méně a vaše tělo se vám odmění!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button